Ekonomi

Kılıçdaroğlu’ndan Sayıştay’a istirahat: Raporlarınızda 418 milyar doları görmezsem sizi yakarım

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin kümelenme toplantısında gündemdeki konulara ilişkin dikkat çekici açıklamalarda bulundu. CHP’nin uzman ekiplerinin hazineden çalınan paraların peşinde olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, Sayıştay ve denetçilerini aradı.

“M. KEMAL ASLA VE ASLA GERİ ADIM ATMAZ”

Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı; “Asıl panik ne zaman başladı biliyor musunuz? Partimizin uzman ekipleri hazineden çalınan paraların peşine düştüğü an. O raporlar gelince paniğe kapıldılar. Devlet hazinesinden çalınan toplam para miktarının 418 milyar olduğunu tespit ettiklerinde. dolarlar, karalama kampanyaları ve suikast tehditleri gelmeye başladı. Korktum! , tırıs pahası, Kemal Bey asla ve asla geri adım atmaz!

“KİMLER GÖREVİNİ YAPTI, KİMLER YAPMAYACAK GÖRECEĞİZ”

Sayıştay’a ve sayın denetçilerine seslenmek istiyorum. Parlamentonun bütçesini denetleyen Sayıştay’dır. Biz iktidara geldiğimizde raporlarınızda 418 milyar doları görmüyorsam görevinizi yerine getirmemişsiniz demektir! Milletimin önünde açıkça söylüyorum, raporda görmezsem seni yakarım! 3.5 ay sonra iktidara geldiğimizde bizim raporlarımızı sizinkilerle karşılaştıracağım. Kim görevini yaptı, kim yapmadı göreceğiz. Sayıştay’a son bir şans vermek için kendilerinden randevu talep edip detaylı konuşacağım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu