Haber

ABD medyası: Rusya, Batı’nın dayattığı tavan fiyattan zarar görmedi

Agathe Demaraisİmzalı mektupta, “Tavanı savunanlar bunun Kremlin’i ‘zincirleme’ fırsatı veren en önemli araç olduğunu iddia ediyor. Eleştirmenler ayrıca Rusya’nın bu yaptırımı kolaylıkla aşarak etkisiz hale getirdiğini düşünüyor.”İfadesi yer aldı.

Aslında yaptırımlar başlangıçta etkili olsa da Kremlin Bugün bununla tamamen uyum içindeMakalede Rusya’nın tavanı güçlendirmeyen ülkelerle ticareti artırdığı belirtildi.

Ancak tavan destekçileri yaptırımları güçlendirmek için farklı seçenekler sunuyor. Rus petrol şirketleri ve yabancı ortaklarıKarşı yaptırım seçeneğinin de bulunduğunu belirten Demarais, bunun yalnızca dünya ekonomisine zarar vereceğini kaydetti.

Demarais, “Politikacılar bunu asla kabul etmekten hoşlanmazlar ama mükemmel bir uygulama yoktur. Petrol fiyatı tavanı geçen yıl işe yaradı ancak hiçbir zaman uzun vadeli bir önlem olması amaçlanmamıştı. “Yaptırım uygulanan ülke her zaman uyum sağlar.”o yazdı.

Uluslararası Enerji Ajansı, Rusya’nın geçen Eylül ayındaki petrol ihracatı Günde 460 bin varilden7 milyon 600 bin varile çıkararak 18 milyar 800 milyon dolarlaTemmuz 2022’den bu yana en yüksek faize ulaştığını bildirdi.

cameliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu