Teknoloji

Microsoft Activision Blizzard anlaşmasının bir başka onayı

 
Microsoft’un bir süredir devam eden ve rekabet konusunda çeşitli endişeleri gündeme getiren Activision Blizzard’ı satın alması bir onay daha aldı. Microsoft, Güney Afrika Rekabet Kurumu (CCSA) tarafından onaylanan bu satın alma ile bir dezavantajı daha aşmış oldu.
 
Satın alma işlemi yavaş yavaş onay almaya devam ediyor
 
 
 
Güney Afrika Rekabet Komitesi, endişeler kapsamında bu satın alımı araştırmaya başladı. Buna göre Call of Duty’nin sadece Xbox ile sınırlı olabileceği endişeleri araştırıldı. Gelecekteki Activision Blizzard oyunlarıyla ilgili de pek çok araştırmaya konu olan bu satın alma, sonunda CCSA tarafından onaylandı.
 
Bu onayın ardından Activision Blizzard CEO’su Bobby Kotick çeşitli açıklamalarda bulunarak şunları söyledi: “Güney Afrika Rekabet Komisyonu, oyun endüstrisindeki rekabetçi gerçeklerin kapsamlı bir incelemesine dayanarak Microsoft ile birleşmemizi onayladı. komisyon.”
 
Güney Afrika’nın onayı ile Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın alması altı farklı kurum tarafından onaylandı. Ancak ABD, İngiltere ve Avrupa Birliği’nin onayı bekleniyor.

bucakhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu