Haber

Gemlik Belediyesi Uludağ Üniversitesi Asım Kocabıyık yerleşkesine öğrenci merkezi yapıyor

Gemlik Belediyesi’nin Borusan Kocabıyık Vakfı iş birliğiyle Uludağ Üniversitesi Asım Kocabıyık yerleşkesinde inşa ettiği öğrenci merkezinde çalışmalar devam ediyor.

Gemlik Belediyesi tarafından Asım Kocabıyık Yerleşkesi’nde yaptırılan öğrenci merkezinde inşaat çalışmaları devam ediyor. İki katlı öğrenci merkezi 900 m2 taban alanından oluşmakta ve bir kafeterya, 250 kişilik 2 amfi tiyatro ve bir kütüphane içermektedir.

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, eğitime katkılarının devam edeceğini belirterek, proje hakkında şunları söyledi:

“Gemlik Belediyesi olarak ilçemizin eğitim hayatına katkımız üç yaşından itibaren başlayıp 20 yaşına kadar devam etmektedir. sosyal yaşam merkezimizde hayata geçen, dün tüm rekorlarını prestijle doldurdu.Her yıl okula başlayan çocuklarımıza verdiğimiz kırtasiye ekleri sayesinde tüm çocuklarımız eğitim ve öğretim hayatına eşit bir şekilde adım atıyor. spor Alanlar yapıyoruz. Üniversitemiz için öğrenci merkezimizi yapıyoruz. Üniversite öğrencilerimize merkezimizde başarılar ve başarılar dilerim. Borusan Kocabıyık Vakfı ve belediyemizin ortak çabalarıyla proje haline gelen ve inşaat çalışmaları aralıksız devam eden öğrenci merkezimiz 900 metrekare taban alanı ve 2 bin 100 metrekare inşaat alanından oluşmaktadır. metrekare. 250 öğrenci kapasiteli iki amfi, öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri yemekhane ve kütüphane alanı bulunmaktadır. Çağdaş mimarisi ve körfez manzarasıyla bu merkez, öğrencilerin eğitim hayatına yeni bir soluk getirecek.”

Kaynak: ANKA / Eğitim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu