Haber

AK Partili Karahocagil: “Muhalefet partileri yıllarca kentsel dönüşüme karşı çıktı”

AK Parti Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, muhalefet partilerinin yıllardır kentsel dönüşüme karşı olduklarını söyledi.

Karahocagil, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından devletin tüm yaraları saracağını ve bu güce sahip olduğunu belirtti.

“Devlet deprem bölgesinde değil” telaffuzuna tepki gösteren Karahocagil, devletin askeri, polisi, AFAD, UMKE, Kızılay ve kurum çalışanlarıyla vatandaşının yanında olduğunu söyledi.

Karahocagil, “Kiracıya 3 bin lira, ev sahibine 5 bin lira, acil ihtiyaçlar için 10 bin lira, evi kullanılamaz hale gelene 100 bin lira, evini taşıyana 15 bin lira veriliyor. Yakacak ücreti, çadır. şehirlerde, deprem bölgesinden ayrılanlara konteynerler veriliyor” diyenler, “Şehirler inşa etmeye ve milyonlarca vatandaşımıza günde üç öğün yemek vermeye devam ediyor. Bütün yaralar iyileşene kadar devlet deprem bölgesinde olacak.” dedi.

AK Partili Karahocagil, bilimin ışığında son teknoloji kullanılarak bu tür felaketlerin önlenmesi için çalışmaların başlatıldığını belirterek; İl, ilçe ve köylerin hangi temeller üzerine kurulduğunun incelenip depreme karşı güçlü bölgelere taşınması için projeler geliştirileceğini belirtti.

Kentsel dönüşümün önemine dikkat çeken Karahocagil, “Muhalefet partileri yıllardır kentsel dönüşüme karşı çıktılar. Mitingler düzenlediler, yolları kestiler, mahkemeye taşıdılar. Maalesef ‘AK Parti’ diye kandırdıkları halkımızın evleri yandı. evlerinize yıkılacak’, başlarının üstüne çöktü, çoğu enkaz altında can verdi. Mevki, makam, koltuk derdindeler.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu